Çukurova Üniversitesi Atölye Çalışmaları 18-19 Aralık


Kurumsal bilgi ve tecrübelerini gençlerle paylaşarak sektördeki öncü rolünü sürdüren TRT Adana Çukurova Üniversitesi’nde TRT Akademi Atölye Çalışmaları düzenlendi.

TRT’nin deneyimli ekibi üniversite öğrencilerine haber, televizyon ve radyo yayıncılığı eğitimi verdi.

TRT Akademi “Atölye Çalışmaları”nın ilk durağı Adana Çukurova Üniversitesi oldu. İletişim Fakültesi öğrencilerinin büyük ilgi gösterdiği etkinliğin açılış konuşmalarını İletişim Fakültesi Dekanı Hatice Çubukçu ve TRT Eğitim Dairesi Başkanı Kudret Doğandemir yaptı.

TRT’nin tecrübeli prodüktörleri Hasan Taş ve Ahmet Sabuncu öğrencilere prodüksiyon aşamalarında dikkat etmeleri gereken detayları anlattılar ve uygulamalı şekilde gösterdiler.

Acar Acatürk, TRT FM Frekans programı ile canlı olarak atölye çalışmalarına dahil oldu. Öğrencilerin katılımı ile renklenen program aynı zamanda öğrenciler için radyo atölyesi işlevi gördü.

‪TRT Akademi “Atölye Çalışmaları”na geleceğin iletişimcileri büyük ilgi gösterdi. Adana Çukurova Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinin katılımı ile düzenlenen etkinliğin ikinci gününde TRT prodüktörleri Hasan Taş ve Ahmet Sabuncu öğrencilerle proje çalışması yaptılar.‬

‪Acar Acatürk, TRT FM Frekans programını öğrenciler ile birlikte gerçekleştirdi. İletişim Fakültesinde düzenlenen etkinlikte öğrenciler radyoculuğu gerçek zamanlı olarak deneyimledikten sonra radyo atölyesinde teorik bilgilerini de geliştirdiler.‬